Fundacja logo

Darowizny

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”
 Albert Schweitzer

Fundacja Zdrowie przez Ruch

Jak możemy pomóc

Fundacja może pomagać dzieciom, osobom niepełnosprawnym i seniorom dzięki hojności darczyńców. Ty także możesz wesprzeć nasze działania i przyczynić się do poprawy aktywności, witalności i jakości życia  osób  objętych wsparciem naszej Fundacji. Każda pomoc jest cenna.

Numer konta bankowego

Bank MILLENNIUM
44116022020000000518175176
KRS 00009511193

Gdańska Fundacja Zdrowie Przez Ruch

Zapraszamy serdecznie

Dołącz do nas i wspieraj Zdrowie przez Ruch!

Darowinza

Odliczenie od podatku

Przy podejmowaniu decyzji o darowiźnie pamiętaj o możliwości odliczeń podatkowych

Jeżeli jesteś osobą fizyczną:

możesz odliczyć darowiznę na ochronę zdrowia do wysokości nie przekraczającej 6% dochodu, zgodnie z art.26.1.pkt. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Jeżeli jesteś osobą prawną:

możesz odliczyć darowiznę na ochronę zdrowia do wysokości nie przekraczającej 10% dochodu, zgodnie z art. 18.1. pkt.1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Pomagam

Uwaga!

Pokwitowanie dokonanej wpłaty należy koniecznie zachować do ewentualnego wglądu organu podatkowego. Odliczenie przysługuje pod warunkiem, że wysokość darowizny jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego, a w przypadku darowizny innej niż pieniężna – dokumentem, z którego wynika wartość tej darowizny, oraz oświadczeniem obdarowanego o jej przyjęciu.Osoby prowadzące działalność gospodarczą rozliczające się z fiskusem według stawki liniowej PIT-19 nie mogą skorzystać z odliczenia od podatku z tytułu przekazanej darowizny.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.